Programma


De eerste concerten van het Grachtenfestival 2019 zijn aangekondigd en indien van toepassing in de verkoop. In de komende weken kondigen wij steeds nieuwe programma's aan, dus houdt deze pagina in de gaten.

vrijdag 9 augustus 2 Voorstellingen

vr 9 aug / 21:00
Muziek theater  
Feestelijke Opening
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
vr 9 aug / 22:00
 
Jamsessie
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater

zaterdag 10 augustus 17 Voorstellingen

za 10 aug / 11:00
Klassiek  
Pop-up tour: naar de markt met Club Classique
 
IJ-Hallen
za 10 aug / 12:00
Junior  
Junior Grachtenfestival: Beestenboel in de Bush (2+)
 
Mariotteplein
za 10 aug / 12:00
Junior  
Junior Grachtenfestival: De Schaduw van Licht (5+)
 
Beatrixpark
za 10 aug / 12:00
Klassiek  
Pop-up tour: naar de markt met Club Classique
 
Buikslotermeerplein
za 10 aug / 13:00
Klassiek  
Jong Talent in de Waalse Kerk: Valentine Blange
 
de Waalse Kerk
za 10 aug / 14:00
Junior  
Junior Grachtenfestival: Beestenboel in de Bush (2+)
 
Mariotteplein
za 10 aug / 14:00
Klassiek  
Momumentenconcert: Intercontinental Ensemble
 
Zuiderkerk
za 10 aug / 14:00
Junior  
Junior Grachtenfestival: De Schaduw van Licht (5+)
 
Beatrixpark
za 10 aug / 14:00
Klassiek  
Pop-up tour: naar de markt met Club Classique
 
Dappermarkt
za 10 aug / 15:30
 
Ananse Orchestra o.l.v. Yannick Hiwat
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
za 10 aug / 15:30
Klassiek  
Pop-up tour: naar de markt met Club Classique
 
Albert Cuyp
za 10 aug / 16:00
Klassiek  
Grachtenfestival Lanceert: Yang Yang Cai
 
de Waalse Kerk
za 10 aug / 17:00
 
EarBites met Dieuwertje Blok
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
za 10 aug / 20:30
Muziek theater  
Paradiso en Grachtenfestival presenteren Carl Orff's Carmina Burana
 
Paradiso
za 10 aug / 20:30
Muziek theater  
VROUWENSTEMMEN
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
za 10 aug / 21:00
Klassiek  
In de ban van Clara
 
De Duif
za 10 aug / 22:00
 
Jamsessie
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater

zondag 11 augustus 28 Voorstellingen

zo 11 aug / 11:00
Junior  
Babyconcert met Duo LeCoultre&VanHees
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
zo 11 aug / 11:00
Junior  
Junior Grachtenfestival: Beestenboel in de Bush (2+)
 
Kindergarden Stadstimmertuinen
zo 11 aug / 11:00
Junior  
Junior Grachtenfestival: De Schaduw van Licht (5+)
 
Erasmuspark
zo 11 aug / 11:00
 
Pop-up tour: jazz in Mokum met Mo van der Does
 
Amsterdam Centraal Station
zo 11 aug / 12:00
 
Pop-up tour: jazz in Mokum met Mo van der Does
 
Rembrandtplein
zo 11 aug / 12:30
Junior  
Babyconcert met Duo LeCoultre&VanHees
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
zo 11 aug / 13:00
Junior  
Junior Grachtenfestival: Beestenboel in de Bush (2+)
 
Kindergarden Stadstimmertuinen
zo 11 aug / 13:00
Klassiek  
MAAT Saxofoonkwartet
 
Pulitzer Amsterdam
zo 11 aug / 13:00
Junior  
Junior Grachtenfestival: De Schaduw van Licht (5+)
 
Erasmuspark
zo 11 aug / 14:00
Junior  
Babyconcert met Duo LeCoultre&VanHees
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
zo 11 aug / 14:00
Jazz  
InTrio
 
Erasmuspark
zo 11 aug / 14:00
 
Pop-up tour: jazz in Mokum met Mo van der Does
 
Museumplein
zo 11 aug / 14:00
Muziek theater  
Monumentenconcert: Kobra Ensemble
 
De Koepelkerk van het Renaissance Amsterdam Hotel
zo 11 aug / 15:00
Club  
Club Grachtenfestival: Viaggio Italiano
 
Sexyland
zo 11 aug / 15:30
 
Jong Metropole & Miho Hazama
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
zo 11 aug / 15:30
 
Pop-up tour: jazz in Mokum met Mo van der Does
 
Vondelpark
zo 11 aug / 16:00
Modern  
Grachtenfestival Lanceert: xSight@ Percussion Duo
 
Amstelkerk
zo 11 aug / 16:00
Club  
Club Grachtenfestival: Viaggio Italiano
 
Sexyland
zo 11 aug / 16:00
 
Ilonka Kolthof & Ralph van Raat
 
Hermitage Amsterdam
zo 11 aug / 16:00
Klassiek  
EVA Vocaal
 
Erasmuspark
zo 11 aug / 17:00
Club  
Club Grachtenfestival: Viaggio Italiano
 
Sexyland
zo 11 aug / 17:00
 
EarBites met Dieuwertje Blok
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
zo 11 aug / 18:00
Club  
Club Grachtenfestival: Viaggio Italiano
 
Sexyland
zo 11 aug / 19:00
Muziek theater  
VROUWENSTEMMEN
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
zo 11 aug / 21:00
Muziek theater  
VROUWENSTEMMEN
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
zo 11 aug / 21:00
Jazz  
Kika Sprangers & Pynarello
 
De Duif
zo 11 aug / 21:00
Club  
Club Grachtenfestival: Romantic Lounge met Club Classique & Yang Yang Cai
 
Sexyland
zo 11 aug / 22:00
 
Jamsessie
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater

maandag 12 augustus 12 Voorstellingen

ma 12 aug / 11:00
Klassiek  
Ochtendconcert: Helikon Strijkkwartet
 
Hortus Botanicus
ma 12 aug / 12:00
Klassiek  
Klassiek op 't Water: Intercontinental Ensemble
 
Klassiek op 't Water, Lovers Canal Cruises
ma 12 aug / 14:00
Klassiek  
Klassiek op 't Water: Intercontinental Ensemble
 
Klassiek op 't Water, Lovers Canal Cruises
ma 12 aug / 14:00
Klassiek  
Monumentenconcert: De Salon van Maria Theresia von Paradis
 
Luther Museum Amsterdam
ma 12 aug / 17:00
 
EarBites met Dieuwertje Blok
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
ma 12 aug / 18:00
Klassiek  
Klassiek op 't Water: Intercontinental Ensemble
 
Klassiek op 't Water, Lovers Canal Cruises
ma 12 aug / 19:00
Muziek theater  
VROUWENSTEMMEN
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
ma 12 aug / 19:30
Klassiek  
Opus Novum: Martin van Hees - Remgewogen
 
CC Amstel
ma 12 aug / 20:30
Jazz  
Daahoud Salim Quintet: Encuentros
 
Hilton Amsterdam
ma 12 aug / 21:00
Klassiek  
Meesterlijk! Emmy Storms & friends: klassiek & Indiaas
 
NH Collection Grand Hotel Krasnapolsky
ma 12 aug / 21:00
Muziek theater  
VROUWENSTEMMEN
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
ma 12 aug / 22:00
 
Jamsessie
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater

dinsdag 13 augustus 12 Voorstellingen

di 13 aug / 10:30
Klassiek  
Gitaarsalon: Kristina Vårlid
 
Foam_Fotografiemuseum Amsterdam
di 13 aug / 12:30
Jazz  
3violas
 
nhow Amsterdam RAI
di 13 aug / 12:30
Klassiek  
Gitaarsalon: Kristina Vårlid
 
Foam_Fotografiemuseum Amsterdam
di 13 aug / 15:00
Klassiek  
Melisma Saxofoonkwartet: It is a (WO)man’s World
 
Stadsboerderij Osdorp
di 13 aug / 16:00
 
Grachtenfestival Lanceert: Delta Pianotrio
 
Doopsgezinde Singelkerk
di 13 aug / 17:00
 
EarBites met Dieuwertje Blok
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
di 13 aug / 19:30
 
Opus Novum: Mo van der Does Quartet
 
CC Amstel
di 13 aug / 20:00
Jazz  
CLOD
 
PANCAKES Amsterdam Westermarkt
di 13 aug / 20:00
Jazz  
Irene Reig Quartet
 
M.J. Granpré Molièreplein
di 13 aug / 21:00
Klassiek  
Meesterlijk! Raoul Steffani & Camerata RCO
 
NH Collection Grand Hotel Krasnapolsky
di 13 aug / 21:00
 
Club Grachtenfestival: TenToon ft. Shaza Manla & Nawras Altaky
 
De VerbroederIJ
di 13 aug / 22:00
 
Jamsessie
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater

woensdag 14 augustus 14 Voorstellingen

wo 14 aug / 10:00
 
Doriene Marselje: A la Française
 
Huize Frankendael
wo 14 aug / 12:30
 
Doriene Marselje: A la Française
 
Huize Frankendael
wo 14 aug / 12:30
Jazz  
VIB Brass
 
Vijfhoek Zuidplein
wo 14 aug / 13:00
Junior  
Junior Grachtenfestival: Beestenboel in de Bush (2+)
 
Ecuplein
wo 14 aug / 13:00
Klassiek  
Jong Talent in de Waalse Kerk: Jasperina Verheij
 
de Waalse Kerk
wo 14 aug / 14:00
Klassiek  
Monumentenconcert: viool-cello duo's van Rebecca Clarke, Ravel & Schulhoff
 
Ambassade van de Vrije Geest
wo 14 aug / 15:00
Junior  
Junior Grachtenfestival: Beestenboel in de Bush (2+)
 
Ecuplein
wo 14 aug / 16:00
Klassiek  
Grachtenfestival Lanceert: Duo Mong & Duo Samsakta
 
Het Concertgemaal
wo 14 aug / 17:00
 
EarBites met Dieuwertje Blok
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
wo 14 aug / 19:30
Modern  
Opus Novum: Ten Songs of Change
 
CC Amstel
wo 14 aug / 20:00
Muziek theater  
Metamorphosis of a Female Character
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
wo 14 aug / 20:00
Klassiek  
Vieve Brass
 
Westlandgracht
wo 14 aug / 21:00
Modern  
Meesterlijk! Dominique Vleeshouwers
 
NH Collection Grand Hotel Krasnapolsky
wo 14 aug / 22:00
 
Jamsessie
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater

donderdag 15 augustus 17 Voorstellingen

do 15 aug / 10:00
Klassiek  
Ontbijtconcert: Cellosuites van Bach door Irene Enzlin
 
The School of Life
do 15 aug / 12:00
Junior  
Junior Grachtenfestival: Uit logeren (2+)
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
do 15 aug / 12:30
 
Bob Hoving Quartet
 
Botanische Tuin Zuidas
do 15 aug / 13:30
Junior  
Junior Grachtenfestival: Uit logeren (2+)
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
do 15 aug / 14:00
Wereldmuziek  
Monumentenconcert: Dyar
 
Ambtswoning
do 15 aug / 15:00
Junior  
Junior Grachtenfestival: Uit logeren (2+)
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
do 15 aug / 16:00
Modern  
Grachtenfestival Lanceert: Nieuwe Noten voor James Oesi
 
Zuid-Afrikahuis
do 15 aug / 16:00
Jazz  
Grachtenfestival Lanceert: Irene Reig Trio
 
Huis van Brienen
do 15 aug / 17:00
 
EarBites met Dieuwertje Blok
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
do 15 aug / 19:00
Muziek theater  
Händel goes Tinder
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
do 15 aug / 19:00
 
College Club: Girl Power! De Nieuwe Heldinnen van het Witte Doek door dr. Dan Hassler-Forest
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
do 15 aug / 19:30
Modern  
Opus Novum: Ikarai - Kafka on the Shore on Music
 
CC Amstel
do 15 aug / 20:00
Klassiek  
Trio Rusanovsky
 
Portugese Synagoge
do 15 aug / 21:00
Jazz  
Peter Beets & the Henk Meutgeerts New Jazz Orchestra ft. Anna Serierse
 
De L'Europe
do 15 aug / 21:00
Klassiek  
Meesterlijk! Dana Zemtsov, Anna Traub & Slava Poprugin
 
NH Collection Grand Hotel Krasnapolsky
do 15 aug / 21:00
Muziek theater  
Händel goes Tinder
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
do 15 aug / 22:00
 
Jamsessie
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater

vrijdag 16 augustus 21 Voorstellingen

vr 16 aug / 10:00
 
Lidy Blijdorp: Journeyers
 
Boekmanstichting
vr 16 aug / 10:00
Wereldmuziek  
Ontbijtconcert: Jeff Heijne & Giuseppe Campisi
 
Expocafé Zamen
vr 16 aug / 10:30
 
Forteiland Pampus met Iteke Wijbenga & Octavie Dostaler-Lalonde
 
Forteiland Pampus
vr 16 aug / 12:00
 
Klassiek op 't Water: Intercontinental Ensemble
 
Klassiek op 't Water, Lovers Canal Cruises
vr 16 aug / 12:00
Junior  
Junior Grachtenfestival: De Grote Pinguïn en Bananenshow (6+)
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
vr 16 aug / 12:30
 
Lidy Blijdorp: Journeyers
 
Boekmanstichting
vr 16 aug / 13:00
 
Jong Talent in de Waalse Kerk: Christian Jongepier
 
de Waalse Kerk
vr 16 aug / 14:00
 
Klassiek op 't Water: Intercontinental Ensemble
 
Klassiek op 't Water, Lovers Canal Cruises
vr 16 aug / 14:00
Junior  
Junior Grachtenfestival: De Grote Pinguïn en Bananenshow (6+)
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
vr 16 aug / 14:00
Klassiek  
Monumentenconcert: Amsterdam Piano Trio
 
Het Staetshuys
vr 16 aug / 16:00
Klassiek  
Grachtenfestival Lanceert: Nederlands Kamermuziek Ensemble
 
Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis
vr 16 aug / 16:00
 
Klassiek op 't Water: Intercontinental Ensemble
 
Klassiek op 't Water, Lovers Canal Cruises
vr 16 aug / 17:00
 
EarBites met Dieuwertje Blok
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
vr 16 aug / 18:00
 
Klassiek op 't Water: Intercontinental Ensemble
 
Klassiek op 't Water, Lovers Canal Cruises
vr 16 aug / 19:00
Muziek theater  
Händel goes Tinder
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
vr 16 aug / 19:30
Modern  
Opus Novum: Songs for VONK
 
CC Amstel
vr 16 aug / 20:00
Klassiek  
Het Syrène Saxofoonkwartet: Water Works
 
Zonnehuis
vr 16 aug / 21:00
Jazz  
Het Nationaal Jeugd Jazz Orkest & Ruben Hein
 
De L'Europe
vr 16 aug / 21:00
Klassiek  
De avond van de GrachtenfestivalPrijs
 
NH Collection Grand Hotel Krasnapolsky
vr 16 aug / 21:00
Muziek theater  
Händel goes Tinder
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
vr 16 aug / 22:00
 
Jamsessie
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater

zaterdag 17 augustus 9 Voorstellingen

za 17 aug / 10:00
Jazz  
Ontbijtconcert Reig & Hijma Duo
 
PANCAKES Amsterdam aan 't IJ
za 17 aug / 12:00
Junior  
Junior Grachtenfestival: Beestenboel in de Bush (2+)
 
Plein '40 - '45
za 17 aug / 12:00
Junior  
Junior Grachtenfestival: De Schaduw van Licht (5+)
 
Hoekenrodeplein
za 17 aug / 14:00
Junior  
Junior Grachtenfestival: Beestenboel in de Bush (2+)
 
Plein '40 - '45
za 17 aug / 14:00
Klassiek  
Monumentenconcert: Thomas Dulfer presenteert Heartbeat
 
Rutgers & Posch
za 17 aug / 14:00
Junior  
Junior Grachtenfestival: De Schaduw van Licht (5+)
 
Hoekenrodeplein
za 17 aug / 16:00
 
Grachtenfestival Lanceert: Elenora Hu
 
Vondelkerk
za 17 aug / 17:00
 
EarBites met Dieuwertje Blok
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater
za 17 aug / 22:00
 
Jamsessie
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater

zondag 18 augustus 9 Voorstellingen

zo 18 aug / 10:00
 
Ontbijtconcert: Duo Max van den Brand & Deborah Witteveen
 
PANCAKES Amsterdam aan 't IJ
zo 18 aug / 11:00
Jazz  
Sun-Mi Hong Quintet
 
Sofitel Legend The Grand Amsterdam
zo 18 aug / 11:00
Klassiek  
Octetten van Mendelssohn & Wantenaar
 
InsingerGilissen
zo 18 aug / 12:30
Klassiek  
Youth Percussion Pool: How to play the triangle
 
Station Noord
zo 18 aug / 12:30
Klassiek  
3violas aan 't IJ
 
Het Mandelahuisje
zo 18 aug / 13:00
 
Cort Piil
 
Erasmuspark
zo 18 aug / 14:00
Wereldmuziek  
Monumentenconcert: Cununa Ensemble
 
Amnesty-huis
zo 18 aug / 16:00
Muziek theater  
Grachtenfestival Lanceert: Performing Opera Summer School
 
Uilenburgersjoel
zo 18 aug / 17:00
Klassiek  
Slotconcert: Percussion Extravaganza
 
Festivalcentrum Het Compagnietheater