Loek van den Berg & Reza Mirjalali
Grachtenhuis Tuinconcert
Het thema van het Grachtenfestival dit jaar is Groen! De huis, tuin en dakterras concerten zijn dit jaar daarom vervangen door een serie concerten in en aan de beroemde grachtentuinen. Bij het ontwerp van de grachtengordel werden ook tuinen ontworpen. Verborgen achter de gevels van de statige grachtenpanden vormen deze tuinen het verborgen groen van de stad. Een 17e -eeuwse wet beschermt de tuinen nog altijd. Speciaal voor dit jaar zijn een aantal van deze tuinen toegankelijk met een concert!
Reza Mirjalali, Loek van den Berg vormen samen Sarmast, een uniek duo waarin Iraanse en Westerse muziek samenkomt. Sarmast, Perzisch voor “bedwelmd” of “extatisch”, weerspiegelt de emotionele intensiteit van hun muziek.
Mirjalali, virtuoos op Tar, Oud en Kalimba, groeide op in Iran en werd omgeven door Radif- en Makamtradities.
Van den Berg, prijswinnend saxofonist, staat bekend om zijn lyrische en meeslepende stijl. Naast saxofoon bespeelt hij de Duduk, waarmee hij zich op unieke wijze verbindt met Oosterse tradities.
Via improvisatie en experiment smeden ze een eigentijdse klankwereld waarin jazz, maqammuziek en moderne composities in elkaar overlopen.
Musici
Loek van den Berg saxofoon & duduk
Reza Mirjalai tar, oud & kalimba
Let op: informatie over de concertlocatie ontvang je de dag voor het concert per mail.